O SHAPE

SHAPE - sewing patterns

Pod značkou SHAPE - sewing patterns se ukrývá originální autorská práce. Jmenuji se Lenka Velebová a jsem oděvní a textilní návrhářka, grafička a ilustrátorka. Autorka knih o tvorbě oděvních konstrukcí: Střihněte si na šaty (2016) , Střihněte dětem na šaty (2017) a knih věnovaných práci pouze s jedním základním střihem a jeho nekonečným střihovým variacím Nekonečný střih (2018), Nekonečný střih 2 (2020). Dalším knižním počinem jsou malebné vánoční omalovánky Adventní vybarvovací kalendář (2019), které se mi podařilo vytvořit ve spolupráci s paní Čermákovou, která k omalovánkám sepsala úžasné verše.

Jak bych se nejlépe představila? Jeden konkrétní termín zřejmě nenaleznu:-). Jednoduše mě baví vymýšlet, přemýšlet, navrhovat, hrát si s materiálem, prostě tvořit. Když vám pod rukama vzniká něco nového, je to úžasný pocit a ten je silně návykový. Takže jsem zcela propadla návrhářství, grafice a designu vůbec. Vystudovala jsem oděvní a textilní návrhářství, které mne zasvětilo do tajů střihových konstrukcí, modelací, navrhování dezénů textilií a oděvu vůbec. Díky praxi a zakázkové tvorbě jsem získala zkušenosti, které mne posunují dopředu. Mimo návrhářství mne velice obohatila o cenné dovednosti práce v prostředí reklamy, takže tvořím také komerční počítačovou grafiku a ilustrace. Ovšem hlavní, co je středem mého vesmíru, je moje rodina. Základem je chápající manžel :-) a hlavně moje děti, které jsou mojí největší a nejlepší inspirací. Jejich potřeby mne vedou k novým nápadům.

 

Kdo by si chtěl poslechnout veselý rozhovor na Českém rozhlasu Vysočina, může ZDE.

SHAPE_radio

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení