NÁVOD NA UŠITÍ PROSTÍRÁNÍ

Jak jinak si zútulnit domov než krásnými doplňky. Ty, které umí příjemně "zateplit" interiér, jsou vytvořeny z textilních materiálů. Proto nyní na řadu přichází návod na pěkné prostírání. Dezén látky je na Vás, ale jelikož se blíží Velikonoce, tak dnes to bude prostírání ušité z tohoto krásného panelu, který je k dostání v modré a hnědé barevnosti: http://www.shape-patterns.cz/textilni-panely/textilni-panel-vesele-velikonoce-modra-150-x-50-cm/.

 

1/ Přichystáme si panel a nit.

DSC_1162

 

2/ Vystříhneme si díly z látky.

DSC_1148

 

3/ Vystřihnuté díly (náhradní borduje je pro případ, že velké prostírání budete chtít dělit a zapravit střižný kraj stejným dezénem jako je originál).

DSC_1149

 

4/ Vysrážíme a vyrovnáme si díly do pravého úhlu (technologie digitálního tisku lehce deformuje motiv) pomocí žehličky s napařováním.

DSC_1147

 

5/ Nyní dojde na vyztužení látky. Je možno ji z rubní strany podžehlit vlizelínem (viz foto). Nebo pokud bude někdo chtít "buclatější" efekt, může použít trošku silnější výztuhu, ale pozor na to, aby z prostírání nevznikla deka:-).

DSC_1150

 

6/ Podle vrchní látky si ustřihneme látku na spodní stranu prostírání.

DSC_1151

 

7/ Složíme látky lícem na líc a sešpendlíme.

DSC_1152

 

8/ Po obvodu sešijeme za 0,75 cm s vynecháním otvoru na otočení (lépe se šije po vyztužené látce).

DSC_1153

 

9/ Při šití se v rohu místo jednoduchého otočeního na jehle vytvoříme jeden úhlopříčný steh. Rožky nám pak po přetočení půjdou lépe vymnout. Švovou záložku v rožku sestřihneme.

DSC_1154

 

10/ Prostírání otočíme do líce, vyžehlíme, zašijeme skrytým stehem vynechaný otvor a po obvodu prostírání prošijeme. Je možné prošít i každý čtverec na grafice - toto ozdobné prošití vynikne zejména pokud se použije trošku silnější výztuha.

DSC_1155

 

11/ A máme hotovo:-)

DSC_1160

 

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz